luni, mai 6, 2024
AcasăSocialCe rezultate au obținut sportivii ieșeni la finala Campionatului Național de Karate...

Ce rezultate au obținut sportivii ieșeni la finala Campionatului Național de Karate Tradițional, organizat la Zalău

[ad_1]

În perioada 13-15 mai 2022, la Zalău, s-a organizat Finala Campionatului Naţional de Karate Tradiţional. La categoria copii 1 (12-13 ani) sportivii de la A. C.S. OLYMPIC IAŞI au obţinut următoarele rezultate:

MASCULIN

URSACHI RAREŞ – medalie de argint -la kata individual

– medalie de aur -la kumite individual
– medalie de bronz – la kata echipe împreună cu Horhogea Alexandru şi Horhogea Andrei
– medalie de bronz- la kumite echipe împreună cu Horhogea Alexandru şi Horhogea Andrei

FEMININ

DASCĂLU ŞTEFĂNIA – medalie de aur – kata ind.

– locul IV – kata echipe împreună cu Ionaşcu Denişa şi Anei Ioana

La această competiţie au mai participat şi sportivii HANDREA RAREŞ şi ACATRINEI NICOLAS (copi 3 8-9 ani), deşi nu ai reuşit să urce pe podium au avut o prestaţie bună.