Ondrej Baco e sub presiune, reușește să respingă
42′
Floriano Vanzo de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
42′
Sorin Bușu de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
41′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Bryan Alceus de la Gaz Metan i-a pus piedică lui Marius Mihalache
40′
Marius Mihalache de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Bryan Alceus
39′
Gaz Metan are posesia.
38′
Ricardo Valente șutează din afara careului, dar Laurentiu Branescu intervine.
38′
Răzvan Trif trimite o centrare.
38′
Gaz Metan aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
37′
36′
Răzvan Trif de la Gaz Metan trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
35′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ricardo Valente de la Gaz Metan i-a pus piedică lui Doru Popadiuc
35′
Posesie: Gaz Metan 58%, Poli Iași 42%.
35′
Yuri de la Gaz Metan încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar portarul iese și reține.
35′
Un jucător de la Gaz Metan aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.
34′
Luis Nitu de la Gaz Metan trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
34′
Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
34′
Ricardo Valente trimite o centrare.
34′
Gaz Metan are o șansă bună de gol.
33′
Dzenan Zajmovic de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
33′
Floriano Vanzo de la Poli Iași trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
32′
Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
32′
Ionut Francisc Cristea de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
32′
31′
31′
Yuri e sub presiune, reușește să respingă
31′
Dzenan Zajmovic de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
31′
Dzenan Zajmovic de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
31′
30′
Repunere pentru Poli Iași
30′
Posesie: Gaz Metan 59%, Poli Iași 41%.
29′
Gaz Metan aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
29′

29′
Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
29′
Meciul se reia cu minge de arbitru
28′
Juan Pablo Passaglia s-a accidentat şi e înlocuit de Marius Mihalache.
28′
28′
Răzvan Popa este penalizat pentru că l-a împins pe Francisco Junior
27′
26′
Bryan Alceus de la Gaz Metan trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
26′
25′
25′
Posesie: Gaz Metan 54%, Poli Iași 46%.
25′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Razvan Onea de la Poli Iași i-a pus piedică lui Răzvan Trif
24′
Un efort individual fantasic al lui Ricardo Valente!
23′
GOOOL! Ricardo Valente marchează.
23′
Ricardo Valente trece în dribling de adversari
23′
Ricardo Valente de la Gaz Metan avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
23′
Gaz Metan aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
23′
22′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Razvan Onea de la Poli Iași i-a pus piedică lui Luis Nitu
22′
22′
Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
21′
20′
Ovidiu Horsia a dat pasa de gol.
20′
GOOOL! Luis Nitu de la Gaz Metan trimite în plasă cu capul, din apropiere.
20′
Ovidiu Horsia de la Gaz Metan îi pasează unui coechipier.
20′
Ovidiu Horsia trece în dribling de adversari
20′
Ovidiu Horsia de la Gaz Metan avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
20′
Gaz Metan pleacă pe contraatac.
20′
20′
Şutul lui Floriano Vanzo este blocat.
19′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Mihai Butean de la Gaz Metan i-a pus piedică lui Sorin Bușu
18′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Mihai Butean de la Gaz Metan i-a pus piedică lui Floriano Vanzo
18′
Repunere pentru Gaz Metan
17′
16′
Ovidiu Horsia de la Gaz Metan trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
16′
16′
16′
Razvan Onea e sub presiune, reușește să respingă
16′
Yuri trimite o minge lungă
15′
Posesie: Gaz Metan 56%, Poli Iași 44%.
15′
Razvan Onea revine pe teren.
15′
15′
Razvan Onea este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
15′
Razvan Onea este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
15′
14′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ricardo Valente de la Gaz Metan i-a pus piedică lui Razvan Onea
14′
14′
Nasser Chamed execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă
12′
Cosmin Frăsinescu comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
12′
Cosmin Frăsinescu îl blochează pe Ricardo Valente. Se dă lovitură liberă.
12′
12′
Floriano Vanzo de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
11′
Șansă bună, Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
11′
11′
Centrarea lui Mihai Butean de la Gaz Metan e deviată.
10′
Posesie: Gaz Metan 51%, Poli Iași 49%.
10′
Dzenan Zajmovic de la Poli Iași este surprins în ofsaid
10′
Juan Pablo Passaglia îl testează pe Răzvan Pleșca cu un șut de la distanță! Acesta respinge balonul în teren.

9′
Mihai Butean de la Gaz Metan trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
8′
7′
7′
6′
6′
Un jucător de la Gaz Metan aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
5′
5′
Răzvan Trif de la Gaz Metan centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
5′
5′
Posesie: Gaz Metan 47%, Poli Iași 53%.
5′
4′
4′
4′
4′
Nasser Chamed trimite în careu din lovitură liberă
3′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Francisco Junior
3′
Răzvan Popa de la Poli Iași faultează, lovindu-l pe Francisco Junior cu cotul.
2′
2′
Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
1′
1′
Vremea de azi e prea rece pentru fotbal.
1′
Terenul e excelent azi, facilitând execuțiile tehnice.
1′
Poli Iași are lovitura de începere, meciul a început.
0′
Arbitrul fluieră începutul partidei.
0′
Bine aţi venit pe Stadionul Gaz Metan, meciul va începe în aproximativ 5 minute.

Gaz Metan (4-2-3-1): Pleșca – Butean, Baco, Matias, Trif – Alceus, Da Silva – Horșia, Chamed, Valente – Nițu
Rezerve: Buzbuchi – Romeo, Larie, Horj, Deaconu, Loembet, Oliveira, P. Costea, Sambu
Antrenor: Jorge Costa

Poli Iași (4-4-2): Brănescu – Onea, Baxevanos, Frăsinescu, Bușu – F. Cristea, R. Popa, Passaglia – Vanzo, Zajmovic, Popadiuc
Rezerve: Brînză – Mensah, Cabral, Mihalache, Cană, Moisa, Gaitan, Duranovoic
Antrenor: Daniel Pancu

Stadion: „Municipal” (Sibiu)
Arbitru: Sorin Costreie // A1: Octavian Șovre, A2: Vladimir Urzică