AcasăSocialVictorie pentru Politehnica Iași! Rapidiștii au fost învinși cu 3-1

Victorie pentru Politehnica Iași! Rapidiștii au fost învinși cu 3-1

[ad_1]

Victorie importantă pentru Politehnica Iași.

Poli Iași a câștigat cu 3-1 în meciul disputat în această seară cu Rapidul Giulești.

Rapidul a deschis seara cu primul gol al meciului în minutul 52 și 30 de secunde. La doar 2 minute și jumătate , Politehnica a egalat. Primul gol a fost înscris de Adel Bettaieb, fotbalistul cu numărul 7 pe tricou.

În minutul 80 a venit și cel de-al doilea gol marcat de Politehnica Iași prin intermediul jucătorului cu numărul 10 pe tricou, Alin Roman.

Surpriza mare a fost ultimul gol înscris de Shaydon Adam Harrison, jucătorul cu numărul 17, chiar în ultimul minut al meciului.

Ieșenii au stau cu inima la gură pentru că, Poli Iași se afla într-o situație disperată după puncte, după ce a pierdut mai multe meciuri în ultimele etape. Așa că, ieșenii au reușit să taie din elanul giuleștenilor.

Fericire mare pentru Leo Grozavu și echipa sa, care a reușit să obțină victoria în fața Rapidului.

Reacția antrenorului Politehnica Iași

La finalul meciului, antrenorul ieșenilor s-a declarat extrem de mulțumit de jocul prestat de băieții săi astăzi și a remarcat importanța unui jucător precum Roman. Totodată, Grozavu i-a ironizat pe cei de la Rapid.

”Fericirea e de scurtă durată la fotbal. În seara asta am făcut o partidă bună. Băieții sunt artizanii acestei victorii, iar ei au avut o atitudine exemplară. Astăzi am făcut un joc solid. În a doua repriză am avut și șansă, dar fără șansă nu poți câștiga.

Jucătorii veniți de pe bancă și-au adus contribuția la aceste trei puncte uriașe. În ADN-ul meu nu există să mă retrag, dar câteodată adversarul te forțează. Astăzi, am strigat de multe ori la băieți, dar e bine că am reușit să câștigăm. Oricărei echipe din campionat îi este greu când joacă fără jucători importanți, cum este Roman pentru noi.

Un campionat echilibrat, în care oricine poate să bată pe oricine. Calculele hârtiei au fost infirmate de realitatea din teren.

Am vorbit cu băieții toată săptămâna și nu aș vrea să fiu malițios. Văd emoția în fotbal. În pedigree-ul Rapidului există asemenea momente, când funcționează toate lucrurile, se împiedică. Astăzi a fost momentul și ne bucurăm că am fost noi cei care i-am încurcat.

Este o programare nefericită, am fost puși cu spatele la zid. Un program infernal. Avem și probleme de lot. Sperăm să aliniem și cu Dinamo și cu Craiova formule foarte bune. Arbitrajul, impecabil. Nu cred că există ceva de reproșat”, a declarat Leo Grozavu la flash-interviu, acordat pentru DigiSport.ro.