duminică, mai 5, 2024
AcasăUncategorizedVIDEO! Selectionerul Mexicului s-a ales cu nasul spart. S-a întamplat chiar în...

VIDEO! Selectionerul Mexicului s-a ales cu nasul spart. S-a întamplat chiar în timpul meciului

[ad_1]

Gerardo TataMartino s-a ales cu nasul spart în timpul meciului amical Mexic Paraguay. În ultimul minut al primei reprize, la 3-0 pentru echipa sa, Martino nu a fost atent si a fost lovit de o minge direct în fata.

Argentinianului i-au sarit ochelarii si a început sa-i curga sânge, având o urma pe nas. Stafful medical i-a sarit imediat în ajutor, iar primul lucru pe care a pus mâna Martino a fost un prosop în culorile Argentinei. Din fericire, nu a fost nimic grav, Martino chiar amuzându-se, iar meciul a continuat normal.
Meciul s-a încheiat cu victoria Mexicului, scor 4-2. Pentru selectionata „azteca”, au marcat Dos Santos (6), Gomez (9-autogol), Chicharito (24) si Montes (90+1), iar pentru Paraguay au înscris Perez (59) si Gonzalez (84).
De la numirea sa pe banca Mexicului, în ianuarie, fostul antrenor al Barcelonei, în vârsta de 56 de ani, a obtinut doua victorii din tot atâtea meciuri, 3-1 cu Chile si acum 4-2 cu Paraguay.